מה? (מעט קורט)

הוא נותק מעט מן הזמן וראה את הסרט המוקרן מאוחר מהסוף אל ההתחלה ואחר כך מן ההתחלה אל הסוף. היה זה סרט על מפציצים אמריקניים במלחמת העולם השנייה ועל האנשים האמיצים שטסו בהם. כפי שנראה לבילי, מן הסוף להתחלה, היה סיפור הסרט כדלקמן:

מטוסים אמריקניים נקובים ככברה, מלאים אנשים פצועים וגוויות, המריאו לאחור משדה התעופה באנגליה. מעל צרפת טסו נגדם לאחור כמה מטוסי קרב גרמניים, ומצצו כדורים ורסיסי פגזים מתוך כמה מן המטוסים ואנשי הצוות. הם עשו דבר דומה למטוסים אמריקניים מרוסקים על הקרקע, ומטוסים אלה זינקו לאחור כדי להצטרף ולטוס במבנה.

המבנה טס לאחור מעל עיר גרמנית שהיתה אפופת להבות. המפציצים פתחו את מפלטי הפצצות והפעילו מגנטיות מפליאה ששיככה את הלהבות, אספה את הפצצות לתוך מיכלי מתכת גליליים והטעינה את המיכלים לתוך כרס המטוסים. המיכלים היו מסודרים בקפידה בירכתי המטוסים. לגרמנים שלמטה היו מכשירי פלאים משלהם, קני ברזל ארוכים. הם השתמשו בהם כדי לשאוב עוד רסיסים מן המטוסים והצוותים. אמנם עדיין היו פצועים אמריקניים מעטים, וכמה מן המטוסים היו במצב בלתי תקין, אבל מעל צרפת עטו עליהם שוב מטוסים גרמניים וגרמו לכך שכל המטוסים וכל האנשים תוקנו ונראו טוב, כמו חדשים.

כשחזרו המפציצים לבסיסיהם הורדו גלילי המתכת מן המדפים ונשלחו חזרה לארצות הברית של אמריקה, מקום שבו פעלו בתי החרושת יומם ולילה כדי לפרק אותם ולהפריד את החומרים המסוכנים למחצבים. רוב העושים במלאכה היו נשים, וזה נגע ממש ללב. המחצבים נשלחו למומחים במקומות מרוחקים, תפקידם היה להכניס אותם לאדמה ולהחביא אותם בצורה פקחית, כדי שלא ירעו עוד לאיש.

הטייסים האמריקניים החזירו את מדיהם ונעשו נערים תלמידי תיכון. כל אחד נעשה תינוק וכל האנושות, ללא יוצא מן הכלל, זממה מזימה ביולוגית לייצר שני יצורים מושלמים ששמותיהם אדם וחווה.
                                                                           

    מתוך בית מטבחיים 5 מאת קורט וונגוט (תרגם מאנגלית: יורם קניוק)

2 מחשבות על “מה? (מעט קורט)

  1. היפוך סדר הדברים ממש מרעיד את הנימים העמוקים ביותר בנשמה. התרגום של קניוק מעולה והפוסט מגיע אלינו בנקודת זמן אופטימלית
    תודה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s